این دستگاه که به موتور دیزل یا دیزل ژنراتور نیز معروف است، یک دستگاه تولید برق است که انواع مختلفی دارد. هر مرکز با توجه به شرایط خود از یکی از مدل ها و انواع این تجهیزات استفاده می کند، بنابراین مشتریان باید با توجه به نیاز و شرایط خود موتورهای دیزلی را خریداری کنند.

لازم به ذکر است که دیزل ژنراتورها توسط شرکت های مختلفی در دنیا ساخته می شوند و با برندهای مختلف در بازارهای بین المللی عرضه می شوند. بنابراین شناسایی بهترین دیزل ژنراتور مورد استفاده در ایران موضوع مهمی است که در مجموعه کاشنیکو در کنار سایر موارد به بررسی آن می پردازیم.

شکل 1

دیزل ژنراتور و اهمیت استفاده از آن

موتور دیزل وسیله بسیار مهمی است که نبود آن مشکلات زیادی را ایجاد می کند

در موسساتی که دسترسی به برق شهری و سراسری وجود ندارد با کمک این دستگاه شرایط مناسبی ایجاد می شود و می توان کارهای لازم را انجام داد. بنابراین استفاده از این دستگاه در سوله های صنعتی، کارگاه ها، باغ ها و ... که نیاز به برق زیادی دارند ضروری است. از طرفی عدم وجود این دستگاه در بیمارستان ها، آتش نشانی ها، ادارات و ... می باشد. منجر به از دست دادن جان افراد زیادی شده است. همه اینها نشان دهنده اهمیت استفاده از موتور دیزل در زمینه های مختلف است.

بهترین دیزل ژنراتور ایران کدام است؟

دیزل ژنراتورهای مورد استفاده در ایران ایرانی و خارجی هستند که از بهترین برندهای موتور دیزل خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

لامپ پنتا

یکی از بهترین تولیدکنندگان موتور دیزل در ایران که پس از برند آمریکایی کاترپیلار به عنوان بهترین موتور دیزل شناخته می شود، برند موتور پنتا ولوو می باشد. این برند در کشور سوئد تولید می شود و در ایران قابل خرید می باشد. کسانی که قصد خرید موتورهای الکتریکی ولوو پنتا را دارند می توانند آنها را خریداری کرده و به روش های مختلف از آن استفاده کنند.

پرکینز

دیزل ژنراتور پرکینز یکی از بهترین برندهای دنیا می باشد که در سرتاسر دنیا معروف بوده و ساخت انگلستان می باشد. شرکت پرکینز موتورهای دیزلی از 8 کیلووات تا 2 مگاوات تولید می کند و دارای چندین مدل است. دیزل ژنراتورهای ساخت پرکینز در ایران از طریق واردکنندگان و نمایندگان این شرکت موجود می باشد و شما می توانید انواع موتورهای دیزلی ساخت این شرکت را در ایران خریداری نمایید.

کامینز

علاوه بر موتورهای دیزلی پرکینز ساخت انگلستان، برند کامینز نیز در این کشور تولید می شود که از نظر کیفیت و شهرت با پرکینز رقابت می کند. دیزل ژنراتور کامینز از نظر کیفیت در رده پرکینز قرار می گیرد. خوشبختانه موتورهای دیزلی تولیدی این شرکت نیز به راحتی در ایران موجود است و توسط واردکنندگان وارد کشور می شود. لذا شما همشهریان عزیز می توانید در صورت تمایل بر اساس شرایط و اهداف خود مدل های مختلف این موتور دیزلی را تهیه و استفاده نمایید.

بادیه نشین

ممکن است فکر کنید که موتورهای دیزلی که چین در ساخت و تولید آنها فعالیت می کند گزینه مناسبی نیستند و وضعیت خوبی ندارند. اما لازم به ذکر است که دیزل ژنراتور بادوین یکی از بهترین برندهای موتورهای دیزلی تولید مشترک فرانسه و چین بوده و در گروه بهترین برندها قرار می گیرد. شرکت Baudouin از سال 1918 در فرانسه فعالیت می کند و امتیاز آن توسط چین در سال 2009 خریداری شد. به همین دلیل این شرکت به عنوان یک شرکت چینی-فرانسوی تولید کننده مدل های مختلف موتورهای دیزلی شناخته می شود.

جایا

قیمت دیزل ژنراتور ایرانی نسبت به خارجی

وقتی صحبت از دیزل ژنراتورهای خارجی می شود، قیمت آنها اهمیت پیدا می کند و اکثر خریداران تمایل دارند از قیمت دیزل ژنراتور ایرانی نسبت به خارجی مطلع شوند.

در این صورت برندهای ایرانی و خارجی دیزل ژنراتور از نظر قیمت بسیار متفاوت هستند و برای خرید دیزل ژنراتورهای خارجی به خصوص بهترین برندهای آنها باید دو برابر انواع ایرانی هزینه کرد.

دیزل ژنراتور ایرانی بهتر است یا خارجی؟

ایران نیز در تولید موتورهای دیزلی ایفای نقش می کند و محصولات آن با کیفیت و مناسب پاسخگوی نیازهای مختلف عزیزان می باشد و به همین دلیل می توان گفت که دیزل ژنراتورهای ایرانی و خارجی از نظر تفاوت چندانی ندارند. با کیفیت و کاربران می توانند برای صرفه جویی در هزینه و هزینه از بهترین نوع موتورهای دیزلی ایرانی مانند برند تبریز موتورسازان استفاده کنند. لازم به ذکر است که تعمیر و نگهداری موتورهای دیزلی خارجی در بسیاری از موارد می تواند دشوارتر و پرهزینه تر باشد. این موضوع نیز بین موتورهای ایرانی و خارجی تفاوت ایجاد می کند و دیزل ژنراتورهای ایرانی را در وضعیت بهتری قرار می دهد.

خرید دیزل ژنراتور در ایران.

خرید دیزل ژنراتور در ایران محدودیتی ندارد و می توانید به راحتی برندهای مختلف این دستگاه را اعم از خارجی و ایرانی خریداری کنید. واردکنندگان دیزل ژنراتور مدل های ذکر شده را بصورت قانونی وارد کشور کرده و هموطنان ارزشمند را معرفی می کنند که خرید دیزل ژنراتور خارجی را بسیار آسان می کند. از طرفی باید توضیح داد که شرکت واردکننده دیزل ژنراتور معمولا خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران دارد.

اخرین حرف

اگر قصد خرید انواع دیزل ژنراتور خارجی یا ایرانی را دارید و به دنبال برندهای معتبر ذکر شده در قسمت های بالا هستید، می توانید از طریق مجموعه کاشانیکو در سایت کاشانیکو این کار را انجام دهید. دوستان عزیز شرکت کاشانی یک شرکت وارداتی دیزل ژنراتور در ایران به صورت مستقیم و بدون واسطه و در شرایط بسیار خوب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، لطفا از طریق وب سایت و یا از طریق تلفن با ما تماس بگیرید.
 

متن کامل مقاله را بخوانید: https://www.tejaratefarda.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-65/44678-%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D9%84-%DA%98%D9%86%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA