ما از ریاضیات در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم. اگرچه نمی توان انکار کرد که بسیاری از مردم به ریاضیات علاقه ندارند. تست های ریاضی، مسائل و کتاب های جبر یا مثلثات مسلما به مذاق همه خوش نمی آید. اما چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​ریاضیات به ما در فعالیت های روزانه کمک می کند و راهنمایی می کند.

اهمیت ریاضیات و کاربرد گسترده آن در زمینه های مختلف دانشگاهی مانند علم به متخصصان کمک کرده است تا در مورد هوا، دریا و اختراعات انسانی مانند فضا و سایر فناوری های پیشرفته اطلاعات بیشتری کسب کنند.

ریاضیات چیست؟

ریاضیات علم شکل، کمیت و نظم است، به این معنی که ریاضیات در همه جا تا آنجا که چشم کار می کند وجود دارد. ریاضیات به رهبر جوامع و کشورهای در حال توسعه تبدیل شده است و در واقع برای بهبود شیوه زندگی مردم استفاده می شود.

ریاضیات مالی چیست؟

آمارهای مالی مربوط به پول و امور مالی است و به طور گسترده در صنعت تجارت استفاده می شود و شامل موضوعات و/یا اطلاعاتی مانند وام، سرمایه گذاری، بیمه، وام، مالیات، تخفیف، درآمد، آمار، املاک، مسکن و ساختمان های جالب است. البته محدود به این شرایط نیست. عقل مالی چیست و آخرین راه های تقویت هر چه سریعتر آن!

15 مزیت مهم ریاضیات در زندگی روزمره

1- آشپزی

برای تهیه یک غذای خوشمزه و لذت بخش برای دوستان، خانواده، اقوام یا مشتریان، باید مواد لازم را اندازه بگیرید، از ریاضیات برای تعیین مقدار صحیح استفاده کنید.

2- باغبانی

ریاضیات نیز در مراقبت از گیاهان مهم است. برخی از مواردی که باید اندازه گیری شود فاصله بین دانه های جدید و تعداد گلدان های مورد نیاز است. عدم دقت در اندازه گیری می تواند منجر به رد یا از بین رفتن گیاهان شما شود.

3- هنر

عکاسی، نقاشی، رقصیدن یا حتی مجسمه سازی همگی به ریاضیات نیاز دارند. اگرچه مفهوم هنر بیان احساسات یا عواطف است، اما برای خلق آثار هنری که بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند، به بودجه نیاز داریم.
 

4- بانک

زندگی بدون بانک را تصور کنید. اگر بانکی وجود نداشته باشد که بتواند به عنوان پس انداز ما را تامین مالی کند. یکی از کاربردهای ریاضیات در بانکداری است و تقریباً همه افراد با آن سر و کار دارند.

5- تیم

سوال واقعی برای هر حزب ممکن است چند و چند نفر باشد؟ همه چیز باید به دقت اندازه گیری شود تا اطمینان حاصل شود که از همه مهمانان مراقبت می شود و انتظارات آنها (حداقل نصف) برآورده می شود. زمان شروع جشنواره و مدت زمان آن نیز به ریاضیات مربوط می شود.

6 - ado

هنگام تزیین خانه، اداره یا حتی فروشگاه، ناخودآگاه از ریاضیات برای محاسبه و اندازه گیری فضایی که می خواهیم وسایل خود را قرار دهیم (مثلاً ارتفاع و عرض پرده ها، مبلمان جدید و غیره) استفاده می کنیم.

7- آمار

بدون آمار، سازمان‌هایی مانند سازمان‌های دولتی قادر به ارزیابی نیازهای مردم و حل مشکلات آن‌ها نخواهند بود. اگر ریاضیات نبود، شرکت‌های بازاریابی نمی‌دانستند مشتریانشان چه می‌خواهند و به چه چیزی نیاز دارند یا نمی‌دانستند چگونه آنها را وادار به خرید محصولاتشان کنند. با کمک آمار، شرکت ها می توانند روشی را که می توانند بر مخاطبان خود تأثیر بگذارند، درک کنند.

8- طراحی

تمام زیرساخت‌هایی که در همه جا می‌بینیم و استفاده می‌کنیم از ریاضیات استفاده می‌کنند - از سوپرمارکتی که هر روز به آن می‌روید، تا ساختمانی که در آن کار می‌کنید، تا بیلبوردی که نصب می‌کنید. می توانید از ماشین یا مترو ببینید - همه از ریاضیات استفاده می کنند - تا مطمئن شوید که خوب به نظر می رسند و مطمئن شوید که قوی و ایمن هستند.

9- خرید کنید

به طور شهودی، هنگام محاسبه میزان صرفه جویی در خرید هر تخفیف از فروشگاه مورد علاقه خود، از ریاضیات استفاده می کنیم. وقتی در ذهن خود فکر می کنید که کدام محصول برای خرید ارزان تر است، از ریاضیات استفاده می کنید.

10- سفر

هر بار که به خارج از کشور سفر می کنید، باید پول خود را تغییر دهید. همچنین، شما همیشه سعی می کنید قیمت ها را با کشور خود مقایسه کنید، بنابراین از ریاضیات استفاده می کنید. یکی دیگر از کاربردهای ریاضیات در سفر تخمین مسافت است.

11- تجارت

ریاضیات نه تنها در فروش و بازاریابی، بلکه در عملیات عمومی تجاری نیز کاربرد دارد. مثلا شما با کمک ریاضی تخمین می زنید که آیا هزینه های شرکت و حقوق کارمندان را دریافت خواهید کرد یا خیر!

12 - بودجه

با کمک ریاضیات می توانیم مقدار دقیقی که هر روز خرج می کنیم را تعیین کنیم. اگر ریاضیات نبود، نمی توانستیم محاسبه کنیم که چقدر برای حمل و نقل، غذا و غیره هزینه می کنیم.

13- مدیریت زمان

همچنین به ما کمک می کند تا از ریاضیات در زندگی روزمره خود استفاده کنیم. از طریق مدیریت زمان موثر، ما می توانیم سازنده باشیم و بسیاری از وظایف را در عرض 24 ساعت به پایان برسانیم.

14- تفکر انتقادی

از لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شویم، از تفکر انتقادی خود برای برنامه‌ریزی برای اینکه روزمان چگونه باشد استفاده می‌کنیم. یکی دیگر از کاربردهای ریاضیات در تصمیم گیری های مهم زندگی است، این تصمیمات ممکن است مربوط به مسائل کاری، حرفه ای یا خانوادگی باشد.

15- استراحت کنید

ما حتی زمانی که در تعطیلات هستیم از ریاضیات استفاده می کنیم. چه متوجه باشیم چه ندانیم، فعالیت هایی مانند رفتن به استخر، خواندن کتاب یا به خواب رفتن همگی نیازمند محاسبات هستند. ما همیشه روی اعداد و اعداد در ذهن خود تمرکز می کنیم.
 

ادامه مطلب: https://lotusmath.ir/product/دوره-جمع-بندی-ریاضی-انسانی/