اگر قصد شستن لباس های خود را دارید باید از پودر یا آب شستشو استفاده کنید زیرا نمی توانید لباس خود را به تنهایی با آب بشویید. برای شستن لباس ها در ماشین لباسشویی می توانید از پودر، آب و کپسول استفاده کنید. در این مقاله به این می پردازیم که چه مقدار پودر یا آب در ماشین لباسشویی بریزید و اگر از این چهار مورد بیش از حد استفاده کنید چه اتفاقی می افتد. تمیز بودن و کف بیشتر نشانه تمیزی است. خواندن این مقاله خوب است. برای اطلاعات بیشتر. تعمیر لباسشویی در تعمیرگاه با متخصصین تعمیرگاه ما دارای تکنسین مجرب و متخصص در لوازم خانگی می باشد.

اهمیت استفاده از مواد شوینده در لباسشویی

برای شستن لباس، مایع و پودر لباسشویی باباسلمان یکی از رایج ترین چیزها برای شستن لباس است، میزان شستن لباس ها بسیار موثر است، بدون استفاده از لباس نمی توان لباس ها را شست، اما یکی از سوء تفاهم ها در مورد استفاده است. پودر یا پارچه خیس این است که هر چه بیشتر از این چیزها استفاده کنید لباس تمیز می شود اما این باور بسیار اشتباه است زیرا استفاده از پارچه ظاهر لباس را از بین می برد و می فروشند.

استفاده زیاد از پودر لباسشویی به لباس ها آسیب می رساند و باعث پوسیدگی آنها می شود.

در صورت استفاده از مواد شوینده مناسب، پس از شستن، اثری روی لباس باقی نمی ماند.

وقتی از مواد شوینده زیاد استفاده می کنیم چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از مواد شیمیایی و آنزیم ها در پودرهای لباسشویی استفاده می شود. در گذشته از کلرید سدیم یا نمک فرمولاسیون برای تهیه پودر ماشین لباسشویی استفاده می شد، اما امروزه به دلیل مصرف کم کلرید سدیم از آنزیم های زیادی در تولید استفاده می شود. در ماشین‌های لباسشویی امروزی، لباس‌ها تمیز می‌شویند، اما استفاده از لباس‌های زیاد یا زیاد می‌تواند باعث پوسیدگی لباس‌ها و آسیب به ماشین شود. بهتر است از پودر لباسشویی یا مایع لباسشویی زیاد استفاده نکنید.چه مقدار پودر یا مایع  تولید کننده مایع لباسشویی را داخل ماشین لباسشویی بریزیم؟

اگر افراد زیادی از مواد شوینده در ماشین لباسشویی استفاده کنند و کف بیشتری تولید شود، به این معنی است که لباس ها تمیزتر می شوند، اما به یاد داشته باشید که با گذشت زمان، آب زیاد آب بیشتری تولید می کند. بعد از اینکه لباس هایتان را شستید، لباس هایتان را به شکل گچ روی لباس می بینید که باعث می شود لباس ها بوی بدی بگیرند.

به خاطر داشته باشید که تشکیل کف و حباب های بزرگ در ماشین لباسشویی نشانه تمیزی لباس نیست.

تولیدکنندگان پودر لباسشویی یا مایع می توانند این مواد شوینده را به صورت بدون کف تولید کنند، اما به دلیل وجود کف و حباب، بسیاری از مصرف کنندگان محصولاتی با کف زیاد را ترجیح می دهند.

همیشه به یاد داشته باشید که کف زیاد می تواند به ماشین لباسشویی شما آسیب برساند.

چه مقدار مایع ظرفشویی استفاده کنیم؟

مواد شوینده معمولاً گرانتر از مواد شوینده لباسشویی هستند، اما مواد شوینده لباسشویی بهتر از مواد شوینده لباسشویی هستند زیرا خاصیت نرم کنندگی دارند، به این معنی که هنگام شستن لباسهای شما نرمتر می شوند.از مواد شوینده لباسشویی استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده یکی از رایج ترین سوالاتی است که صاحبان خانه و مصرف کنندگان می پرسند.

اگر لباس‌هایتان خیلی کثیف است، می‌توانید از حدود 50 میلی‌لیتر مایع شوینده استفاده کنید.

به طور کلی بهتر است بین 30 تا 35 میلی لیتر از مواد شوینده استفاده کنید.

همیشه استفاده از مایع لباسشویی باید هزینه بیشتری داشته باشد و همچنین مراقب باشید که مایع لباسشویی را داخل نرم کننده نریزید.

چه مقدار پودر لباسشویی در کجا استفاده کنیم؟

چه مقدار مواد شوینده استفاده کنیم؟

پودر لباسشویی یکی از قدیمی ترین و مناسب ترین مواد شوینده برای شستشو است که در صورت استفاده صحیح لباس ها را تمیز می کند و آسیبی به ماشین لباسشویی نمی زند، اما توجه داشته باشید که استفاده زیاد از پودر لباسشویی باعث انباشتگی می شود. داخل این دستگاه و محصول بوی بدی به مشام می رسد

اگر لباس زیاد دارید بهتر است از 120 میلی لیتر پودر لباسشویی استفاده کنید.

اما معمولاً بهتر است از 100 میلی لیتر پودر لباسشویی استفاده کنید.

نحوه ریختن پودر در ماشین لباسشویی

بعد از اینکه میزان گرد و غبار ماشین لباسشویی را دانستید، بهتر است میزان گرد و غبار ماشین لباسشویی را بدانید. در این قسمت بریزید. اگر علامت گل می بینید، این قسمتی است که باید سایه پارچه را بریزید. همچنین وقتی علامت قسمت آخر (ll) را می بینید به این معنی است که باید پودر در این قسمت ریخته شود.

آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد از پودر ماشین لباسشویی

اگر از میزان پودر لباسشویی استفاده شده اطلاع دارید، به یاد داشته باشید که در صورت استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی، رسوباتی در زیر سینک یا ته کتری جمع می شود که به مرور زمان باعث کپک زدن و بوی نامطبوع می شود. در این مواقع بهتر است از پودر زیاد در ماشین لباسشویی استفاده نکنید و همچنین از مواد شوینده استفاده کنید.

نتیجه

چه مقدار پودر و مایع در ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ در این مطلب میزان پودر و مایع مصرفی در ماشین لباسشویی را به طور کامل توضیح داده ایم و همچنین بهتر است از پودر و مایع زیاد در ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید زیرا به ماشین لباسشویی شما آسیب می رساند. باید مراقب باشید که شستن لباس ها در آب سرد یا گرم بهتر از آب گرم یا گرم است، پس حتما به این نکته توجه کنید.